x

    İnsanın bağırsak sistemi genel sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü vücut için birçok sistemde hayati derecede önemli olan gıdaların sindirimi ve emilimi bu sistemde olmaktadır. Eğer bu sistem besinleri yeteri kadar sindiremez ve emilimini gerçekleştiremezse birçok sistem eksikliklere bağlı olarak tam verimle çalışamayacak ve aksaklıklara yani hastalıklara sebep olacaktır.Ayrıca bağışıklık sistemine yabancı proteinlerin ilk tanıtım daha bebeklik döneminde yine bağırsaklar aracılığıyla olmaktadır. Bu tanıtım aşamasında herhangi bir problem yaşandığında bağışıklık sistemi hücreleri o maddeye karşı aşırı reaksiyon göstermekte ve alerji ve intolerans  gibi bağışıklık sistemi hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Bağırsak sisteminin en önemli görevlerinden bir tanesi de vücuttan toksinlerin atılması yani detoks işlemidir. Eğer bağırsak sistemi doğru çalışmazsa vücuda alınmaması gereken ve atılması gereken maddeler atılamayıp vücuda alınabilir ve bu toksinler nörolojik sistemde dahil olmak üzere birçok sisteme giderek hastalıklara zemin hazırlayabilir.

     Bağırsak sistemi dediğimizde aklımıza hemen bağırsak florası gelmelidir. Çünkü tüm vücut florasının çoğunluğunu bağırsaklarımızdaki bu flora yani faydalı mikroplar oluşturmaktadır. Son yıllarda yapılan araştırmalarda bağırsak florasının  bozuk olmasının birçok hastalık için altta yatan sebep olduğu ortaya çıkmıştır. Hatta florayla ilgili olarak mikrobiyata isimli  yeni bir organ olduğu görüşü de  kabul edilmektedir. Depresyondan alerjiye kadar birçok hastalıkta bağırsak florası önemli rol üstlenmektedir. Bağırsak florasında bulunan  bakterilerin sayıları kötü yeme alışkanlıkları(basit gıdaların aşırı tüketimi gibi), bilinçsiz antibiyotik kullanımı ve bilinçsiz mide koruyucu ilaç kullanımı gibi sebeplerden dolayı azalmakta veya zararlı mikroorganizmalarla yer değişmektedir.

   Biyofrekans/biyofeedback yöntemiyle floradaki faydalı mikroorganizmaları destekleme ve zararlı mikroorganizmaları ise vucuttan temizleme imkanı vardır. Ayrıca bağırsak sistemindeki inflamasyonlar(yangılar) kontrol altına alınmakta ve enerji manasında bağırsaklar desteklenebilmektedir. Böylece kişide bulunan besin intoleransları, alerjileri tadavi edilmekte ve faydalı bakteriler desteklenip zararlı olanlar temizlenerek flora düzeltilebilmektedir. Bu işlem bir cihaz aracılığıyla kişiye herhangi girişimsel bir işlem yapılmadan uygulanmaktadır. Bağırsak florasının bozulmasında çoğunlukla ortamda bulunan ve aşırı üreyen candida albicans isimli bir mantar çeşidi etken olmaktadır. Bağırsak sisteminin düzelmesi için işte bu mantarın vücuttan temizlenmesi elzemdir. Candida mantarının temizlenmesi için perhizle birilikte biyofrekans/biyofeedback cihazını kullanmaktayız ve eğer hasta uyumlu olursa 2 hafta gibi kısa bir sürede candida mantarından kurtulmak da mümkün olmaktadır.