x

    Biyofrekans / biyofeddback tedavisinin temeli her maddenin kendisine öz frekans bilgisi yani titreşim kodu olduğu esasına dayanır. Tedavi yapılırken işte  bu temel bilgi esas alınır. Biyofrekans tedavisi birçok hastalıkta ve hastalık öncesi koruyucu olarak kullanılmaktadır. Tedavi bir cihaz aracılığıyla kişiye herhangi girişimsel bir işlem uygulanmadan elktrot bağlanarak uygulanmaktadır. Öncelikli olarak kişinin parmak ucundan bir kan nümunesi alınarak kişideki besin intoleransları, alerjileri ve toksin yükleri tespit edilmekte ve bu tespit neticesinde bir yol haritası belirlenmektedir.

     Günümüzde birçok insan çok çeşitli faktörler nedeniyle yoğun toksin yüküne maruz kalmaktadır. Toksin yükü kişide belli bir tolerans seviyesinin üzerine çıktığında özellikle bağışıklık sistemi olmak üzere birçok sistemde kilitlenmelere sebep olmakta ve kronik hastalıklara zemin hazırlamaktadır.

    İnsan vücudu bir bardak gibi düşünüldüğünde bu bardağı kişinin besin intoleransları, alerjileri ve kimyasallar, ağır metaller, bakteri, virüs, mantar, parazit gibi yükleri doldurmaktadır. Bu bardak dolduktan sonraki her bir damla bardağın taşmasına sebep olmaktadır ve kişinin hangi sistemi zayıfsa o sistemde hastalık olarak ortaya çıkmaktadır.

   Biyofrekans/biyofeedback yöntemiyle bu bardağı boşaltmak mümkün. Kişinin bardağını dolduran intolerans , alerji gibi durumlar uyumlanmakta ve diğer bütün yüklerin detoksu yapılabilmektedir. Sonuç olarak yüklerinden arınmış kişinin bağışıklık sistemi güçlenmekte ve hastalıklarla mücadele kapasitesi artmış olmaktadır.