x

Her geçen gün alternatif tedavi yöntemleri gelişmektedir. Kronik hastalıkları olanlar için biorezonans tedavisi büyük oranda umut taşımaktadır. Görüntü itibariyle eski elektro akupunktur gibi bir görüntüsü olsa da Mora adıyla 1977 yılında kullanılmaya başlandı. Bu tedavi yöntemiyle vücudumuz için zararlı olan frekans boylarını etkisiz hale getirilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde etkisiz hale getirilen frekans boyları olumlu sonuçlarla kişileri iyileştirmektedir.

Hangi hastalıklarda kullanıldığı ise öncelikli olarak alerjilerdir. Uzun süre anlaşılmayan, meydana gelme sebebi belli olmayan alerjiler üzerinde etkisini göstermektedir. Deri hastalıklarında egzama, kontakt dermatit, ürtiker, alerjik astım, alerjik bronşit, saman nezlesi, dahası besin alerjilerini bile son derece başarılı sonuçlar sergilemiştir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği, vücuttaki hastalıklara neden sebepleri ortadan kaldırmaktadır.

Kronik yorgunluk günümüzün en büyük sorunları arasındadır. Çünkü tedavi edilmesi oldukça zordur. Kronik yorgunluk sorunu da yine Biorezonans tedavisi ile tedavi edilebilir uzun süren yorgunluk epizodlarında kötü frekanslardan temizleyen biorezonans, bu gibi uyku sorununu da bu süreçte ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Biorezonans tedavisi bir diğer önemli işlevi ise karaciğer ve lenf bezleri hastalıklarıyla ilgilidir. Karaciğerin duyarlık için vücudunda bir tür arınma fazına uyum sağlaması gerekmektedir. Bu işlemle vücutta gizlenen uzun süre tedavi edilmemiş enfeksiyonların tedavisinde etkili bir yol oynamaktadır.

Ağrı kesici olması da biorezonans tedavisinin tercih edilme sebeplerindendir. Böbrek yetmezliği ya da kan hastalıkları gibi sakıncalı hastalıklarda sıkça kullanılan bir yöntem Biorezonans tedavisidir. Özellikle de migren ve fibromiyaljide oldukça etkilidir.

Viral enfeksiyonlar da yaşanan sıkıntılar Biorezonans tedavisi ile bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sonucu çözülmektedir. Bu yöntemin en çok kullanıldığı alanlardan biri de şüphesiz ki bağımlılık tedavisi olmuştur. Bedensel frekansları iyileştiren bu yöntem sayesinde bağımlı kişilerin zafiyetleri dengelenir. Onkoloji tedavilerinde vücut direncine destek vermek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için de kullanılmaktadır.

Biorezonans tedavisi ile uzun bir süre iyileşmeyen tekrar eden uçuk gibi viral enfeksiyonlar bağışıklık sistemi ile doğrudan alakalı olması elektromanyetik alanın dalga sistemi ile ilgili bir sıkıntı olması sebebiyle yine bu alanda kendini göstermektedir. Biorezonans tedavisi ile bağışıklık sistemini güçlenecek ve hastalıklara karşı direnciniz artacaktır. Ağrısız, ameliyatsız, ilaçsız bir tedavi yöntemidir ve günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.