x

Biorezonans, alternatif bir tedavi yöntemi olarak hücrenin elektriksel özelliği üzerine etki eder. Özel bir tedavi yöntemi olmasıyla yaklaşık 50 yıldır kullanılan biorezonans, birçok hastalığın tedavisinde de tercih edilen bir yöntemdir. Örneğin, biorezonans alerji tedavisi uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Biorezonans alerji tedavisi, hızlı ve etkili bir alerji tedavisi yöntemi olarak bilinmektedir. 20 yıldan uzun bir süredir alerji tedavisinde bu yöntem kullanılırken, yaygın birçok alerji üzerinde de ağrısız ve yan etkisiz bir şekilde hem alerji testi hem de alerji tedavisi uygulanabilmektedir.

Biorezonans Kimlere Uygulanmaz?

Biorezonans, detoks benzeri bir mantığa sahip olarak, vücudun temizlenmesi için uyarılması sistemidir. Alerji tedavisinde kullanılırken, alerjiyi oluşturan faktör üzerinde terapi sağlanarak bu uyarılar gerçekleştirilir. Bu sayede alerjik reaksiyonlar geçici bir süre ortadan kalkar. Yeterli düzeyde biorezonans terapileri uygulandığında da iyileşme etkisi ortaya çıkmaya başlarken, ortaya bir yan etki çıkarmadan tedavi tamamlanır.

Biorezonans alerji tedavisi uygulanan kişilerde ilk günlerde hafif bir detoks etkisi ortaya çıkabilir. Bu geçici etki, bir yan etki olarak kabul edilmemekle birlikte bilinen başka bir yan etkisi de yer almamaktadır. Tedavi, tecrübeli ve eğitimler hekimler tarafından 18 aydan itibaren çocuklar dahil olmak üzere tüm yetişkinlerde uygulanabilir.

Biorezonans terapileri hamile bireylerde zorunlu olunmadıkça uygun görülmemektedir. Ayrıca hangi yaşta olursa olsun kalp pili bulunan kişilerde ve psikotik atak yani manik atak gibi problemi olan kişilerde kullanılmamaktadır.

Biorezonans Yöntemi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Biorezonans günümüze kadar pek çok hastalığın ve rahatsızlığın tedavi edilmesinde etkisi görülen ve kullanımı sürdürülen bir yöntem olmayı başarmıştır. Günümüzde özellikle alerji tedavisi için yoğun bir şekilde tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte bağımlılık tedavisi, kronik ağrı tedavileri, obezite, şeker hastalığı, stres tedavisi veya kanser tedavisi gibi noktalarda da büyük bir katkı sağladığı için biorezonans yöntemi tercih edilmektedir. Alerjiler noktasında ise biorezonans yöntemi sayesinde

  • Polen ve çiçek alerjileri
  • Çilek, elma, şeftali, limon vb. meyve-sebze alerjileri
  • İlaçlara karşı oluşan alerjiler
  • Hayvan tüyü, derisi ve kokusu alerjileri
  • Astım gibi hastalıklarda ortaya çıkan alerjik enfeksiyonlar
  • Vücudun tanınmayan maddelere karşı oluşturduğu alerjiler tedavi edilebilmektedir.

Biorezonans Alerji Testi Güvenilir Mi?

Biorezonans yönteminde hem testlerin hem de tedavi yöntemlerinin güvenilir olması için öncelikle güvenilir bir kurum seçilmesi gerekir. Örneğin, bugün Kahramanmaraş Biorezonans İle Tedavi Merkezi gibi güvenilir bir kurumda Dr. Cuma SABUN eşiğinde bu test ve tedavi yöntemlerini bütçenize uygun ve doğru bir şekilde almanız mümkündür.

Çünkü doğru ve nitelikli hizmet veren bir klinikte yapılacak biorezonans alerji testi tek bir aşama ile birlikte binlerce alerjik faktörün tek seferde belirlenmesini sağlayabilir. Biorezonans alerji testi güvenilir ve hızlı olması kadar ekonomik bir yapıya da sahiptir. Bu testlerde hastanın alerji gösterdiği her madde üzerinde test yapılabilmekte ve terapi noktasında da hangi faktör üzerinde durulması gerektiği daha kolay görülebilmektedir.