x

   Akupunktur uygulaması geleneksel çin tıbbında yaklaşık olarak 3000 yıldır yapılan kadim bir uygulamadır. Akupunktur uygulaması birçok hastalıkta uygulanmaktadır. Temelinde vücudumuzun  derisinde bulunan belirli enerji merkezlerini bir iğne aracılığıyla uyarmak ve o bölgedeki enerji dengesizliğini düzeltmek vardır. Nasıl vücudumuzda her yere kanın ulaşmasını sağlayan bir damar sistemi yada sinyallerin iletildiği bir sinir sistemi varsa aynı şekilde yaşam enerjisinin içerisinde aktığı kanal ve meridyenler mevcuttur; bu kanal ve meridyenlerdeki blokajlar hastalıkların ortaya çıkmasında rol oynamaktadır.

akupunktur

Bu enerji kanal siteminin diğer sistemlerden farkı gözle görülemiyor olmasıdır. Fakat mühendisliğin ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte derinin direnç değerleri tespit edilebilmekte ve diğer deri noktalarından farklı direnç değerlerine sahip bazı özel noktaların varlığı keşfedilmiştir.Bu noktaların haritası çıkarıldığında akupunkturda kullanılan meridyen sistemindeki noktalarla uyuştuğu gözlemlenebilmiştir. Sonuç olarak akupunktur uygulamalarında kullanılan noktaların tespiti yapılabilmekte ve tedavi sonrası o noktalardaki değişikliler artık rakamsal olarak da ölçülebilmektedir.

Elektroakupunktur

   Biyofrekans/Biyofeedback uygulamasında kullandığımız trikombin cihazı ile akupunktur uygulamasını herhangi bir iğneleme işlemine gerek kalmadan ağrısız bir şekilde vücudun belli noktalarına elektrotlar koyarak uygulamak mümkün hale gelmiştir. Trikombin cihazı ile akupunkturda kullanılan o özel noktaları frekans yoluyla uyarabiliyoruz yani akufrekans uygulaması yapabiliyoruz. Cihaz akupunkturda kullanılan o noktaların frekans değerlerini kendisi otomatik olarak tespit etmekte ve dönüşümlü olarak rotasyon prensibiyle o noktaları frekans yoluyla uyararak dengeye gelmesini sağlamaktadır. Cihazın kendi içerisinde birçok hastalık için oluşturulmuş akupunktur reçeteleri ve  bir kütüphane bulunmaktadır. Uygulayıcı çok pratik bir şekilde bu kütüphane yardımıyla hastalarına uygulama yapabilmektedir ve hastaların saatlerce beklemesine gerek kalmamaktadır.